Franca me 13 mijë raste të reja dhe 215 të vdekur

Franca me 13 mijë raste të reja dhe 215 të vdekur

Franca ka vendosur masa të rrepta kufizuese për të luftuar koronavirusin dhe numri i të rinjve dhe vdekjeve po bie. Që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 2.1 milionë qytetarë janë infektuar dhe 48.732 kanë vdekur.

Itali, regjistrohen mbi 28 mijë raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen mbi 28 mijë raste të reja me koronavirus

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar të prekur me koronavirus 28,337 persona, nga më shumë se 188 mijë tamponë të kryer. Në 24 orët e fundit, numri...

Shifra tragjike nga Covid-19 në Itali

Shifra tragjike nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar një tjetër bilanc të zi nga COVID-19 duke shënuar 692 viktima në 24 orët e fundit. Sa i përket të infektuarve, sot Italia ka shënuar një ulje të lehtë me 2 mijë e 500 raste të reja...