Eurodeputeti bullgari reagon kundër presidentit të Maqedonisë së Veriut

Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pas deklaratave të tij se Bullgaria me politikat e mohimit të popullit dhe gjuhës...