16-vjeçari bën debutimin historik në Bundesligën gjermane

16-vjeçari bën debutimin historik në Bundesligën gjermane

Futbollisti Youssoufa Moukoko ka hyrë në historinë e Bundeligës gjermane. Ai është vetëm 16-vjeçar dhe është inkuadruar në ndeshjen e së shtunës të Borussia Dortmundit ndaj Hertha Berlinit. Kamerunasi...