Barcelona humbet në Madrid
Barcelona humbet në Madrid

Barcelona humbet në Madrid

Barcelona ka vazhduar me rezultate negative pas kthimit të Kombëtarëve. Ata sonte janë mposhtur nga Atletico Madrid në Wanda Metropolitano, duke vazhduar kështu formën e dobët këtë sezon, sidomos në La...

Atletico Madrid 1:0 Barcelona, notat e lojtarëve

Atletico Madrid 1:0 Barcelona, notat e lojtarëve

Është mbyllur ndeshja kryesore e javës së dhjetë në elitën e futbollit spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, shkruan “Zeri.info” . Futbollistët e udhëhequr nga trajneri Simeone kanë triumfuar...

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën

“Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar në “Wanda Metripolitano”, shkruan lajmi.net. Dy skuadrat zhvilluan ndeshje të bukur, derisa mbrojtja defensive ishte në nivelin e...

Atletico triumfon në derbin e javës kundër Barcelonës

Atletico triumfon në derbin e javës kundër Barcelonës

Është mbyllur ndeshja kryesore e javës së dhjetë në elitën e futbollit spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, shkruan “Zeri.info”. Futbollistët e udhëhequr nga trajneri Simeone kanë triumfuar minimalisht...

Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës

Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga. Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e...

Barcelona pëson disfatë nga Atletico Madridi

Barcelona pëson disfatë nga Atletico Madridi

Ne derbin e La Ligas, skuadra e Atletico Madridit ka mposhtur atë të Barcelonës. Ndeshja përfundoi me rezultat minimal 1-0. Barcelona ishte mysafire ndërsa golin e vetëm e pësoi në fund të pjesës së parë,...

Atletico Madrid mposht minimalisht Barcelonën

Atletico Madrid mposht minimalisht Barcelonën

Atletico de Madrid ka fituar derbin e javës së 10-të në La Liga, duke mposhtur me rezultat minimal 1:0 mysafirët e Barcelonës, njofton Insajderi. Momenti kyç i takimit ishte minuta e tretë shtesë në pjesën...

Atletico në avantazh përballë Barcelonës pas pjesës së parë

Atletico në avantazh përballë Barcelonës pas pjesës së parë

Është mbyllur pjesa e parë në “Wanda Metropolitano”, ku pas 45’ minutave të parë, skuadra e Simeones ndodhet në avantazh minimal kundër Barcelonës, njofton Insajderi. Që nga fillimi ndeshja ishte e kontrolluar...

Atletico Madrid - Barcelona, formacionet zyrtare

Atletico Madrid - Barcelona, formacionet zyrtare

Sonte (e diel) do zhvillohet super takimi spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për xhiron e 10-të të La Liga, shkruan "Zeri.info". Të dy skuadrat janë në top formë, andaj duan të arkëtojnë...

Atletico vs Barcelona, formacionet e derbit në La Liga

Atletico vs Barcelona, formacionet e derbit në La Liga

Në javën e dhjetë në La Liga, “Wanda Metropolitano” është shtëpia e derbit në elitën e futbollit spanjoll, ku ndeshen Atletico Madrid kundër Barcelonës, njofton Insajderi. Momentalisht, madrilenët kanë...

Mbyllet pjesa e parë, Tottenham në epërsi ndaj City-t

Mbyllet pjesa e parë, Tottenham në epërsi ndaj City-t

Është mbyllur pjesa e parë ne Londër, ku Tottneham Hotspur e gjen veten në avantazh minimal ndaj Manchester City-t, njofton Insajderi. Pas vetëm pesë minutash lojë, nikoqirët arritën të realizonin gol,...

Ndalet Real-i, më i miri i La Liga-s ndëshkon Los Blancos

Ndalet Real-i, më i miri i La Liga-s ndëshkon Los Blancos

Real Madrid nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 kundër Villarreal-it në javën e 10-të të La Liga-s. Mariano Diaz, i kthyer titullar pas një mungese të gjatë për shkak dëmtimi, ka kaluar në avantazh...

Shënohet goli i parë në takimin Tottenham – Manchester City

Shënohet goli i parë në takimin Tottenham – Manchester City

Është shënuar goli i parë në kryendeshjën e Premierligës për ditën e sotme mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”. Koreano-jugori, Son Heung Min është autori i golit të parë për Tottenham...

Tottenham – Man City, formacionet zyrtare të ndeshjes

Tottenham – Man City, formacionet zyrtare të ndeshjes

Derbi i javës së nëntë në Premier League, zhvillohet në Londrën veriore, ku skuadra e Tottenham pret vizitorët nga Manchesteri, skuadrën e Pep Guradiolës, City-n, njofton Insajderi. Para fillimit të takimit,...

Reali nuk di të këndellet, barazon me Villarrealin

Reali nuk di të këndellet, barazon me Villarrealin

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që shënuan nga një herë në portën kundërshtare, përcjellë lajmi.net. Qysh pas dy minutave lojë, Mariano Diaz pas asistimit të bukur nga Dani Carvalaj zhbllokoi...

Villareali e ndalon Realin

Villareali e ndalon Realin

Real Madridi nuk ka arritur t’i arkëtojë tri pikët e plota në ndeshjen ndaj Villarealit. Kjo e fundit luajti si vendase ndërsa ndeshja përfundoi e barabartë, 1-1. Madrilenët kaluan në epërsi të parët,...

Real Madridi vetëm barazim ndaj Villarrealit si mysafir

Real Madridi vetëm barazim ndaj Villarrealit si mysafir

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënonin që në minutën e dytë. Mariano mori një top nga...

Pas pjesës së parë Real Madrid në avantazh ndaj Villarreal

Pas pjesës së parë Real Madrid në avantazh ndaj Villarreal

Është mbyllur pjesa e parë në Villarreal, ku pas 45’ minutave të parë, në avantazh gjenden mysafirët e Real Madrid, njofton Insajderi. Pas vetëm 2’ minutash lojë, Real Madrid ka shënuar golin e epërsisë...

Villareal vs Real Madrid, formacionet e ndeshjes

Villareal vs Real Madrid, formacionet e ndeshjes

Sot me fillim nga ora 16:15, Real Madrid luanë në tarnsfertën e Villareal, në ndeshjet e fundit me rezultate fantastike po tregon “nëndetësja e verdhë”, ndërsa skuadra e Zidane ka formë të luhatshme, njofton...

Real Madridi shënon pas dy minutave lojë kundër Villarealit

Real Madridi shënon pas dy minutave lojë kundër Villarealit

Është shënuar goli i parë pas vetëm dy minutave lojë në takimin Villareal – Real Madrid, shkruan “Zeri.info”. Të parët që kanë kaluar në epërsi janë mysafirët nga Madridi nëpërmjet Marianos që kaloi “mbretërit”...

Formacionet zyrtare: Villareal - Real Madrid

Formacionet zyrtare: Villareal - Real Madrid

Real Madridi do ta zhvillojë sot ndeshjen e radhës në kampionatin elitar spanjoll, La Liga. Skuadra që drejtohet nga Zinedine Zidane është mysafire e “Nëndetëses së Verdhë”, shkruan “Zeri.info”. Pak para...