Sporte tjera

“Poet i futbollit”/ Papa Françesku homazh për vdekjen e legjendës Diego Maradona

“Poet i futbollit”/ Papa Françesku homazh për vdekjen e legjendës Diego Maradona

Papa Francesku ka publikuar sot një mesazh të ndjerë për vdekjen e bashkëkombasit të tij Diego Armando Maradona, duke e quajtur atë “poet të futbollit”. Papa Françesku, i lindur me emrin Jorge Mario Bergoglio,...

Xhiroja e 15-të nis të shtunën dhe përfundon të hënën, kjo është dita e derbit Gjilani – Drita

Xhiroja e 15-të nis të shtunën dhe përfundon të hënën, kjo është dita e derbit Gjilani – Drita

Xhiroja e 15-të në elitën e futbollit kosovar, rikthehet në fundjavë me ndeshje interesante, raporton Zeri.info. Vëmendja kryesore do të jetë në super-derbin e Anamoravës që zhvillohet të dielën në stadiumin...

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

Berisha ka qenë lider i Kosovës dhe gjithmonë ka dhënë maksimumin për Dardanët, megjithatë, e kishte të pamundur të ishte prezent në këto dy ndeshje shumë të rëndësishme. Basketbollisti pejan sidoqoftë...

48 orë dhe 1 milionë njerëz për Maradonën, zbulohet agjenda e homazheve

48 orë dhe 1 milionë njerëz për Maradonën, zbulohet agjenda e homazheve

Diego Armando Maradona është kryefjala e ditës në të gjithë botën. Ndarja e tij nga jeta në moshën 60-vjeçare ditën e djeshme për shkak të një arresti kardiak ka pikëlluar gjithë botën, veçanërisht popullin...

Legjenda e futbollit iku, por plas sherri për pasurinë e tij

Legjenda e futbollit iku, por plas sherri për pasurinë e tij

Legjenda vdiq. Por vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si të tijët dhe gjashtë të tjerë me të cilët ka qenë i lidhur....

Devolli pas humbjes nga Ballkani: Fitoren ia dhuruam ne

Devolli pas humbjes nga Ballkani: Fitoren ia dhuruam ne

Trajneri i Drenicës, Bledar Devolli ka folur pas humbjes së ekipit të tij nga Ballkani me rezultat 1-2 në kuadër të javës së 14-të në Superligën e kosovës. Drenica u mposht në shtëpi nga liderët e kampionatit,...

Futbollisti shqiptar që u përball dy herë me Diego Maradonan

Futbollisti shqiptar që u përball dy herë me Diego Maradonan

Pak njerëz e dinë se një futbollist shqiptar në dy ndeshje ka pasur punë jo të leht të ruajë, legjendën e futbollit, tani më në amshim Armando Diego Maradonan. Këtë rrëfim na e sjell gazetari Driton Latifi,...

Për kurim në Turqi, trajneri i Kukësi reagon pas infektimit me koronavirus

Për kurim në Turqi, trajneri i Kukësi reagon pas infektimit me koronavirus

Trajneri i Kukësit Skënder Gega ka udhëtuar mëngjesin e djeshëm drejt Turqisë, për shkak të gjendjes së tij të rënduar pas infektimit me Covid-19. Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi i Kukësi, ku njofton...

Formacionet e mundshme: Molde-Arsenal, Mustafi dhe Xhaka mund të luajnë nga fillimi

Formacionet e mundshme: Molde-Arsenal, Mustafi dhe Xhaka mund të luajnë nga fillimi

Arsenali është mysafir i Moldes në ndeshjen e xhiros së katër në kuadër të Grupit B në Ligën e Evropës. Topçinjtë janë në krye të grupit me nëntë pikë, ndërsa ndiqen nga ekipi norvegjez që ka tri pikë...

Muriqi së paku dy javë jashtë fushës

Muriqi së paku dy javë jashtë fushës

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi do të jetë të paktën dy javë jashtë fushës shkaku i lëndimit gjatë ndeshjes që Lazio e fitoi të martën ndaj Zenitit në kuadër të fazës së grupeve të Ligës...

“Tërhiqni fanellën me numrin 10”, trajneri i njohur kërkesë FIFA-s

“Tërhiqni fanellën me numrin 10”, trajneri i njohur kërkesë FIFA-s

Bota u shokua pasditen e djeshme kur mediat argjentinase raportuan vdekjen e Armando Diego Maradonës. Mesazhet dhe komentet ndaj legjendës së futbollit ishin të panumërta si dhe nuk mungoi një minutë heshtje...

Ylli i ri i Arsenalit pëson aksident me veturën e tij në vlerë 140 mijë funte

Ylli i ri i Arsenalit pëson aksident me veturën e tij në vlerë 140 mijë funte

Futbollisti i Arsenalit, Joe Willock ka pësuar një aksident me veturën e tij Mercedes AMG G-Class, përcjell “Zeri.info”. Ai ka humbur drejtimin e automjetit të tij, por për fat të mirë ai nuk pësoi ndonjë...

Kosova gati për ndeshjen e nesërme ndaj Rusisë

Kosova gati për ndeshjen e nesërme ndaj Rusisë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurencën e femrave so ka mbajtur stërvitja e fundit para ndeshjes ndaj Përfaqësueses Ruse në kuadër të EURO 2021, shkruan “Zeri.info”. Vashat kosovare të cilat...

Hendbollisti shqiptar Petrit Fejzullahu që kishte miqësi me Maradonën gjatë kohë kur të dy përfaqësonin klubin e Barcelonës

Hendbollisti shqiptar Petrit Fejzullahu që kishte miqësi me Maradonën gjatë kohë kur të dy përfaqësonin klubin e Barcelonës

Armando Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare, duke lënë pas një karrierë të bujshme si futbollist. Ai gjatë kohë sa luante te Barcelona për ekipin e futbollit, ishte një shqiptar që luante...

Prishtina luan me AEK-un në Kupën Evropiane në hendboll

Prishtina luan me AEK-un në Kupën Evropiane në hendboll

Në raundin e tretë të Kupës Evropiane suksesin e kërkon KH Prishtina. Prishtina raundin e dytë e ka kaluar pa lojë, pasi skuadra bullgare, Dobrudja hoqi dorë nga ndeshjet. Në raundin e tretë të Kupës Evropiane,...

Reagimi i Kloppit pas humbjes nga Atalanta në Anfield

Reagimi i Kloppit pas humbjes nga Atalanta në Anfield

Jurgen Klopp pa një ndeshje ‘tepër të fortë’ me Atalantan, por në fund të fundit e cilësoi si ‘një humbje e merituar’ për skuadrën e tij, Liverpoolin, në Anfield. Reds triumfuan 5-0 në udhëtim te Atalanta...

“Championship është më e fortë”, Mourinho thumba ligave të mëdha

“Championship është më e fortë”, Mourinho thumba ligave të mëdha

Futbolli anglez gjatë viteve të fundit është duke lulëzuar më shumë se të gjithë të tjerët. Dobësimi i Barcelonës dhe Real Madrid i ka shkuar për shtat Premier League, e cila për momentin mund të thuhet...

Supergoli i Bernard Berishës zgjidhet në mesin e më të mirëve të javës në Premierligën ruse

Supergoli i Bernard Berishës zgjidhet në mesin e më të mirëve të javës në Premierligën ruse

Bernard Berisha është duke kaluar nëpër një formë mbresëlënëse në futbollin elitar rus. Ylli i Kosovës po tregohet protagonist ndeshje pas ndeshje me skuadrën e tij, Akhmat Groznyn, shkruan “Zeri.info”....

Jetmir Topalli luan titullar në fitoren e rëndësishme të Yeni Malatyasporit

Jetmir Topalli luan titullar në fitoren e rëndësishme të Yeni Malatyasporit

Jetmir Topallli ka nisur të përshtatet me futbollin turk, derisa ai ka luajtur titullar në fitoren e fundit të Yeni Malatyasporit. Në ndeshjen e fundit, Malatyaspori fitoi me rezultat të pastër 2:0 kundër...

Ahmataj: Rezultati nuk pasqyron lojën, sot kishim 6 mungesa

Ahmataj: Rezultati nuk pasqyron lojën, sot kishim 6 mungesa

Skënderbeu nuk ia doli të fitojë në shtëpi ndaj Kastriotit, sot me krutanët, që fituan me shifrat 1-2. Pas ndeshjes për Supersport foli trajneri i korçarëve, Julian Ahmataj. “Ndeshja nuk pati një ritëm....

Kupa e Maqedonisë së Veriut/ Eliminohen Shkëndija dhe Shkupi, feston vetëm Struga

Kupa e Maqedonisë së Veriut/ Eliminohen Shkëndija dhe Shkupi, feston vetëm Struga

Janë përcaktuar sot katër gjysmëfinalistet e Kupës së Maqedonisë së Veriut. Në duelin shqiptar mes Renovës dhe Strugës, këta të fundit dolën fitues me shifrat 1-0 dhe ruajnë akoma mundësinë për të shkuar...

Merkato te PSG, Ronaldo: Juventus, investo te ky futbollist

Merkato te PSG, Ronaldo: Juventus, investo te ky futbollist

Zërat e merkatos nuk mbarojnë kurrë. Juventusi ka një portier të mirë mes shtyllave, Wojciech Szczesny ka dhuruar paraqitje të mirë si portieri i bardhezinjve, por kjo nuk i pengon drejtuesit të shohin...