Futboll

Liga e Evropës rikthehet me 24 përballje, kryesorja Lille – Milan

Liga e Evropës rikthehet me 24 përballje, kryesorja Lille – Milan

Ndeshja më kryesore është mes Lilles dhe AC Milanit, shkruan lajmi.net. Këto përballje nisin në ora 18:55: Kurse në ora 21:00 do zhvillohen këto super sfida./ Lajmi.net/

Tifozët do lejohen të shikojnë ndeshjet në Londër dhe Liverpool, por jo në Manchester

Tifozët do lejohen të shikojnë ndeshjet në Londër dhe Liverpool, por jo në Manchester

Klubet nga Premierliga që vijnë nga Liverpooli dhe Londra mund të mirëpresin tifozët në stadiumet e tyre sipas rregullave të reja nga në bazë të zonave të caktuara, transmeton lajmi.net. Klube si: Manchester...

KF Laçi shkarkon trajnerin

KF Laçi shkarkon trajnerin

Tre pikë në katër ndeshjet e fundit nuk është standard për një ekip që dëshiron të konkurrojë për titullin kampion, kanë cilësuar drejtuesit e klubit. Mësohet se trajneri dhe klubi janë pajtuar për ndërprerjen...

Grima dhe dy të tjerë, zbulohen të infektuarit te kombëtarja e femrave

Grima dhe dy të tjerë, zbulohen të infektuarit te kombëtarja e femrave

Pak më parë u mor vesh lajmi se konferenca për shtyp para ndeshjes me Qipron është anuluar sepse trajneri Grima është infektuar me koronavirus. Ndërkohë, në një njoftim zyrtar FSHF bën me dije se përveç...

Uzuni tregon se çka bisedoi me Ronaldon

Uzuni tregon se çka bisedoi me Ronaldon

Uzuni është pjesë e skuadrës hungareze, Ferencvarosi TC, të cilët u kualifikuan në Ligën e Kampionëve për herën e parë në histori të klubit, transmeton lajmi.net. Këmbëshpejti shqiptar shënoi golin e vetëm...

Zidane: Vazquez meriton kontratë të re

Zidane: Vazquez meriton kontratë të re

Trajneri francez i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se futbollisti spanjoll, Lucas Vazquez meriton një kontratë të re nga klubi. Ai ka thënë se Vazquez ka dhënë kontribut të madhe për Realin. Zidane...

Nuk la Salah të marrë “frymë”, nota dhe statistikat e Gjimshitit ndaj Liverpool

Nuk la Salah të marrë “frymë”, nota dhe statistikat e Gjimshitit ndaj Liverpool

Atalanta gjeti një Liverpool “të copëtuar” prej mungesave dje dhe arriti ta mundë e të marrë tri pikë shumë të rëndësishme për renditjen në grupin e saj në Champions League. Ndeshja përfundoi 0-2 dhe në...

“Messi më bëri ta dua largimin nga futbolli”

“Messi më bëri ta dua largimin nga futbolli”

Boateng iu bashkua skuadrës katallanë në një lëvizje të papritur në janar të vitit 2019, duke qëndruar gjashtë muaj i huazuar, kur arriti të fitonte titullin e La Ligas, pavarësisht periudhës së shkurtër...

Giovanni Simeone del pozitiv me COVID-19

Giovanni Simeone del pozitiv me COVID-19

Këtë e ka konfirmuar klubi përmes një komunikate, përcjellë lajmi.net. “Cagliari njofton se Giovanni Simeone ka dal pozitiv me COVID-19 në testet shëndetësore të kryera. lojtari u izolua menjëherë në përputhje...

Myrto Uzuni shënon në portën e Juventusit, feston si Ronaldo

Myrto Uzuni shënon në portën e Juventusit, feston si Ronaldo

Golin për skuadrën hungareze e ka shënuar anëtari i Kombëtares Shqiptare, Myrto Uzuni. 25 vjeçari ka shënuar në minutën e 19’-të të ndeshjes. /Lajmi.net/ ¡Sorpresa en Italia! ¡Gooooool del Ferencváros!...

Bayerni të vendosur për të mos i ofruar kontratë të re Boatengun

Bayerni të vendosur për të mos i ofruar kontratë të re Boatengun

Mediet në Gjermani raportojnë se Bayern Munich janë të vendosur për t’i mos ofruar kontratë të re ish mbrojtësit të kombëtares gjermane, përcjell lajmi.net. Boateng ka kontratë me Bayern Munich deri në...

Maicon kthehet në Itali, nënshkruan me skuadrën nga Serie C?

Maicon kthehet në Itali, nënshkruan me skuadrën nga Serie C?

Mbrojtësi anësor, tashmë 39 vjeç, mund të kthehet në fushë në Itali, në Serinë D, me Sonan. Drejtori i ekipit veronese, Claudio Ferrarese, nuk e mohoi lajmin: “Unë nuk do të doja të çekuilibrohesha, tani...

“Kënd i vështirë? Nuk ka problem”, UEFA “çmendet” me golin e Manajt (VIDEO)

“Kënd i vështirë? Nuk ka problem”, UEFA “çmendet” me golin e Manajt (VIDEO)

Shqipëria ia doli të renditej në vendin e parë në grupin e saj në Ligën e Kombeve, teksa gjithçka u vendos në ndeshjen e fundit kundër Bjellrusisë. Të besuarit e Edy Rejas fituan me rezultatin 3-2 në ndeshjen...

Kubo konsideron largimin nga Villarreali, kjo është arsyeja

Kubo konsideron largimin nga Villarreali, kjo është arsyeja

Japonezi është huazuar në verë të skuadra spanjolle, por nuk arriti të gjejë vend në formacionin titullarë, përcjellë lajmi.net. Sipas Diario AS , Kubo është duke menduar t’i bashkohet ndonjë skuadre tjetër,...

Southamptoni “flirton” me fitoren, Burnley siguron suksesin e parë

Southamptoni “flirton” me fitoren, Burnley siguron suksesin e parë

Southamptoni u nda në barazim 1-1 në fushën e Wolves pas katër fitoreve radhazi, duke humbur pak terren në grupin e skuadrave që kryesojnë Premier Leaguen. Skuadra e drejtuar nga Hasenhuttl ishte në epërsi...

Trajneri i skuadrës shqiptare i infektuar me koronavirus

Trajneri i skuadrës shqiptare i infektuar me koronavirus

Trajneri i skuadrës shqiptare, Lushnjës, Ilir Gjyla ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe kjo ka bërë që të mos e drejtojë ekipin e tij në takimin e fundit, shkruan “Zeri.info”. Gjyla nuk ishte prezent...

Legjenda e Aston Villas, Agbonlahor i ka thënë trajnerit ta transferoj Milot Rashicën

Legjenda e Aston Villas, Agbonlahor i ka thënë trajnerit ta transferoj Milot Rashicën

Ish-futbollisti i njohur i Aston Villës, Gabriel Agbonlahor i ka thënë trajnerit aktual, Dean Smith që të nënshkruaj me një lojtarë anësor në janar, shkruan “Zeri.info”. Fjala është për nënshkrimin e yllit...

KF Trepça pas largimit të trajnerit: Ne dështuam bashkarisht, Isufi vendosi i pari për ndryshime

KF Trepça pas largimit të trajnerit: Ne dështuam bashkarisht, Isufi vendosi i pari për ndryshime

Sheremet Isufi ditën e djeshme (e diel) ka dhënë dorëheqja nga pozita e kryetrajnerit të skuadra e Ligës së Parë, Trepça, shkruan “Zeri.info”. Ai u largua nga klubi pas humbjes nga Malisheva (1:0), derisa...