Futboll

Liga e Evropës rikthehet me 24 përballje, kryesorja Lille – Milan

Liga e Evropës rikthehet me 24 përballje, kryesorja Lille – Milan

Ndeshja më kryesore është mes Lilles dhe AC Milanit, shkruan lajmi.net. Këto përballje nisin në ora 18:55: Kurse në ora 21:00 do zhvillohen këto super sfida./ Lajmi.net/

Tifozët do lejohen të shikojnë ndeshjet në Londër dhe Liverpool, por jo në Manchester

Tifozët do lejohen të shikojnë ndeshjet në Londër dhe Liverpool, por jo në Manchester

Klubet nga Premierliga që vijnë nga Liverpooli dhe Londra mund të mirëpresin tifozët në stadiumet e tyre sipas rregullave të reja nga në bazë të zonave të caktuara, transmeton lajmi.net. Klube si: Manchester...

Basketboll

Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën

Fetahu është shprehur i gatshëm të ndihmojë Shoqatën

Në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është nënshkruar Memorandumi i Bashkëpunimit me Shoqatën e Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK). Marrëveshja është nënshkruar nga kryetari i FBK-së, Arben Fetahu dhe kryetari i SHGSK-së, Edmond ...

KB Rahoveci liron tre lojtarë të huaj

KB Rahoveci liron tre lojtarë të huaj

Klubi i basketbollit Rahoveci ka liruar tre lojtarë të huaj. "KB Rahoveci liron Christian Bradford, Javis Howard dhe Josh Davis Në kuadër të diskutimeve dhe analizave të pjesë së parë të sezonit dhe ndryshimeve qe po meren për vazhdimin e ...

Sporte tjera

“Poet i futbollit”/ Papa Françesku homazh për vdekjen e legjendës Diego Maradona

“Poet i futbollit”/ Papa Françesku homazh për vdekjen e legjendës Diego Maradona

Papa Francesku ka publikuar sot një mesazh të ndjerë për vdekjen e bashkëkombasit të tij Diego Armando Maradona, duke e quajtur atë “poet të futbollit”. Papa Françesku, i lindur me emrin Jorge Mario Bergoglio,...

Xhiroja e 15-të nis të shtunën dhe përfundon të hënën, kjo është dita e derbit Gjilani – Drita

Xhiroja e 15-të nis të shtunën dhe përfundon të hënën, kjo është dita e derbit Gjilani – Drita

Xhiroja e 15-të në elitën e futbollit kosovar, rikthehet në fundjavë me ndeshje interesante, raporton Zeri.info. Vëmendja kryesore do të jetë në super-derbin e Anamoravës që zhvillohet të dielën në stadiumin...

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

Berisha ka qenë lider i Kosovës dhe gjithmonë ka dhënë maksimumin për Dardanët, megjithatë, e kishte të pamundur të ishte prezent në këto dy ndeshje shumë të rëndësishme. Basketbollisti pejan sidoqoftë...

48 orë dhe 1 milionë njerëz për Maradonën, zbulohet agjenda e homazheve

48 orë dhe 1 milionë njerëz për Maradonën, zbulohet agjenda e homazheve

Diego Armando Maradona është kryefjala e ditës në të gjithë botën. Ndarja e tij nga jeta në moshën 60-vjeçare ditën e djeshme për shkak të një arresti kardiak ka pikëlluar gjithë botën, veçanërisht popullin...