Kronika

Vrasje, drogë dhe vjedhje/ Nën shënjestrën e OFL-së 7 persona, ja për kë bëhet fjalë

Vrasje, drogë dhe vjedhje/ Nën shënjestrën e OFL-së 7 persona, ja për kë bëhet fjalë

Operacioni Forca e Ligjit u ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtatë shtetasve. Bëhet fjalë për Amant Sadikaj, banues në Fier, i dënuar për veprën penale “Trafikimi...

Dështon sërish seanca për vrasjen në “Bon Vivant”

Dështon sërish seanca për vrasjen në “Bon Vivant”

Këtë e bëri të ditur kryetarja e trupit gjykues Suzana Çerkini, e cila tha se arsyeja e mungesës së gjykatësit Makolli është gjendja jo e mirë shëndetësore, raporton “Betimi për Drejtësi”. Ndërsa ka munguar...

Super operacion në Elbasan, të paktën tre të arrestuar dhe 10 kg heroinë e sekuestruar

Super operacion në Elbasan, të paktën tre të arrestuar dhe 10 kg heroinë e sekuestruar

ELBASAN- Të paktën 3 persona janë arrestuar dhe rreth 10 kg heroinë është kapur në qytetin e Elbasanit nga policia. Aksioni është ende në vazhdim dhe policia nuk ka dhënë detaje të mëtejshme. Burime për...

Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja

Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qëllim përfitimi të azilit politik. E akuzuara për veprën penale “Braktisja e të miturit”,...

Vjedhje, përndjekje e drogë, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen para e ceularë

Vjedhje, përndjekje e drogë, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen para e ceularë

Katër persona janë arrestuar së fundmi në Tiranë për disa vepra të ndryshme penale. Një 27-vjeçar dhe një 31-vjeçar janë arrestuar për prodhimd he shitje e narkotikëve në baskëpunim si dhe ky i fundit...

U vuri zjarrin makinës në Kolonjë, arrestohet autori nga Vora një ditë pas ngjarjes

U vuri zjarrin makinës në Kolonjë, arrestohet autori nga Vora një ditë pas ngjarjes

Një 35-vjeçar nga Vora është arrestuar për zjarrvënien e një makinë në orët e para të 25 nëntorit në Gërmenj të Kolonjës. E.C, ka djegur me lëndë djegëse për motive të dobëta mjetin ”Nissan” të 66-vjeçarit...

Përplasja me armë zjarri në Elbasan – Vendosen në pranga dy të rinj

Përplasja me armë zjarri në Elbasan – Vendosen në pranga dy të rinj

Janë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për përplasjen e djeshme me armë në Elbasan, ku mbeti i plagosur Elvis Koçi. Uniformat blu bëjnë të ditur se është vendosur në pranga një 21-vjeçar me inicialet...

U fotografua duke tërhequr qenin zvarrë, flet shoferi i taksisë

U fotografua duke tërhequr qenin zvarrë, flet shoferi i taksisë

Një 67-vjeçar i cili u fotografua duke tërhequr zvarrë një qen është shoqëruar nga policia e Durrësit. Sipas policisë ka nisur hetimet për H. H. për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshëve”. Ky i fundit...

Anëtar i organizatave kriminale në Itali – Arrestohet 30 vjeçari në Vlorë

Anëtar i organizatave kriminale në Itali – Arrestohet 30 vjeçari në Vlorë

Vlorë – Një 30-vjeçar i shpallur në kërkim nga autoritetet italiane është vendosur në pranga, me qëllim ekstradimin drejt vendit fqinj. Uniformat blu bëjnë të ditur se është arrestuar Gert Kalaj, banues...

Dëmtimet në shkollën e Thumanës – 1 vit pas tërmetit, nisin hetimet për 10 persona

Dëmtimet në shkollën e Thumanës – 1 vit pas tërmetit, nisin hetimet për 10 persona

Një vit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për shkollën e dëmtuar “Ramazan Jangozi” në Thumanë. Prokuroria po heton 10 persona, fizikë dhe juridikë, për shpërdorim...

U gjobit dy herë, por pronari i lokalit në Krujë vijonte organizimin e festave. Policia i vë prangat

U gjobit dy herë, por pronari i lokalit në Krujë vijonte organizimin e festave. Policia i vë prangat

Policia e Krujës ka arrestuar në flagrancë pronarin e një lokali, i cili pasi ishte proceduar penalisht 2 herë dhe ishte ndëshkuar disa herë me masë administrative, u konstatua sërish duke organizuar festa...

Përjashtimi nga gara për në Gjykatën e Lartë, KLGJ “përplaset” me Saida Dollanin

Përjashtimi nga gara për në Gjykatën e Lartë, KLGJ “përplaset” me Saida Dollanin

Përjashtimi nga gara për në Gjykatën e Lartë, i gjyqtares së Apelit të Posaçëm, Saida Dollani, bëhet objekt i një përballjeje në Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë Gjyqësor i ka bërë rekurs një vendimi...

Humbi 2 vëllezërit nga Covid – Pedagogu: Ende nuk e di si vdiqën, m’u bllokua informacioni

Humbi 2 vëllezërit nga Covid – Pedagogu: Ende nuk e di si vdiqën, m’u bllokua informacioni

Pedagogu Afrim Osmani iu drejtua publikisht dy ditë më parë kryeministrit Edi Rama për keqmenaxhimin e situatës pandemike, duke marrë shkas edhe nga humbja e dy vëllezërve të tij nga Covid-19. Sot, Osmani...

COVID-19/ Maskat e luksit kushtojnë 2 mijë euro

COVID-19/ Maskat e luksit kushtojnë 2 mijë euro

Në Umbria të Italisë prodhohen maskat e luksit që mund të kushtojnë deri në 2 mijë euro secila. Mjafton një punë artizanale, momenti i duhur dhe shumë kërkesa, dhe maskat e luksit prej dy mijë eurosh një,...

U akuzua për korrupsion, GJKKO liron gjyqtaren Mimoza Margjeka

U akuzua për korrupsion, GJKKO liron gjyqtaren Mimoza Margjeka

GJKKO liron gjyqtaren Mimoza Margjeka. Vijon…

Tiranë – Shpërthen bombola e gazit në banesë, dërgohet në spital një çift bashkëshortësh

Tiranë – Shpërthen bombola e gazit në banesë, dërgohet në spital një çift bashkëshortësh

Një incident që mund të kishte fund tragjik, ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë. Një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë në rrugën “Shefqet Kuka” dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur një çift...

Aksident në aksin Peshkopi Maqellarë – Përmbyset “Ford”-i, shoferi dërgohet në spital

Aksident në aksin Peshkopi Maqellarë – Përmbyset “Ford”-i, shoferi dërgohet në spital

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Peshkopi-Maqellarë. Një makinë tip “Ford” ishte duke lëvizur në vendin e quajtur kthesa e Melanit kur rrëshqiti dhe doli nga rruga në drejtim të përroit....

Zjarri shkrumbon shtëpinë në Prrenjas, shpëtojnë dy të moshuarit

Zjarri shkrumbon shtëpinë në Prrenjas, shpëtojnë dy të moshuarit

Një banesë është shkrumbuar nga zjarri ditën e sotme në fshatin Menik të Njësisë Administrative Qukës në pronësi të Refat Omerit. Në banesë jetonin dy të moshuar, të cilët fatmirësisht kanë dalë me shpejtësi...

Tragjedi në familjen shqiptare në Itali, 34-vjeçarja vdes tre ditë pasi solli fëmijën e tretë në jetë

Tragjedi në familjen shqiptare në Itali, 34-vjeçarja vdes tre ditë pasi solli fëmijën e tretë në jetë

Një grua shqiptare ka vdekur në Itali si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Mediat italiane shkruajnë se Hazbije Sinameta 34 vjeç ndërroi jetë tre ditë pasi solli në jetë fëmijën e saj të tretë. Pas lindjes...

Policia angleze kap shqiptarin me 800 mijë paund në makinë

Policia angleze kap shqiptarin me 800 mijë paund në makinë

Një shqiptar është akuzuar për pastrim parash, pasi autoritetet britanike zbuluan 800 mijë paund gjatë një kontrolli rutinë në veri të Londrës. Sipas mediave lokale në Britani, Elisian Belishaku, i datëlindjes...