Showbiz

“Nuk na e marrte mendja”, çifti i njohur tregon ndjesitë pas humbjes së fëmijës

“Nuk na e marrte mendja”, çifti i njohur tregon ndjesitë pas humbjes së fëmijës

Çifti i njohur, Chrissy Teigen dhe John Legend humbën fëmijën e tyre të tretë në muajin shtator. Mirëpo, sot ata ka folur për herë të parë para kamerave në një intervistë për “Good Morning America”. Dyshja...

Pas ndarjes nga i dashur “problematik”, Trejsi Sejdini fotografohet me reperin e njohur

Pas ndarjes nga i dashur “problematik”, Trejsi Sejdini fotografohet me reperin e njohur

Modelja e njohur, Trejsi Sejdini, tashmë ka hedhur pas krahëve lidhjen me të dashurin e saj, Leonard Duka. Përveçse nga deklaratat që ka bërë nëpër intervista, së fundmi ajo është fotografuar në shoqërinë...

Pas “Malli”, Kidda po vjen me një bashkëpunim ndërkombëtar

Pas “Malli”, Kidda po vjen me një bashkëpunim ndërkombëtar

Kidda ka arritur të bëhet një ndër reperët më të suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Pak muaj më parë, reperi publikoi këngën “Malli”, që rezultoi një hit i jashtëzakonshëm. Por, së fundmi, Kidda ka...

Rita Ora: Qëndroj pranë të drejtave të barabarta, pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi

Rita Ora: Qëndroj pranë të drejtave të barabarta, pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, së fundmi ka pozuar për revistën “Numero Berlin”, aty ku dha edhe një intervistë, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net. Ajo është krenare...

Sinan Vllasaliu ka publikuar këngën e tij të re

Sinan Vllasaliu ka publikuar këngën e tij të re

Këngëtari i baladave Sinan Vllasaliu sapo ka lansuar projektin e tij më të ri muzikor, që titullohet “Valsi i dashurisë”. Bashkë me këngën, Sinani ka bashkangjitur edhe një videoklip të punuar nga produksioni...

Fotot e papublikuara më parë, Princeshë Diana me bikini në bordin e një jahti

Fotot e papublikuara më parë, Princeshë Diana me bikini në bordin e një jahti

Disa foto të papublikuar amë parë të Princeshë Dianës, janë bërë publike së fundmi, duke treguar edhe njeherë bukurinë saj rrezatuese. Foto besohet të jetë bërë në bordin e jahtit privat të shtëpisë së...

Jennifer Lopez nuk le shumë vend për imagjinatë në fotosesionin e ri

Jennifer Lopez nuk le shumë vend për imagjinatë në fotosesionin e ri

Jennifer Lopez nuk i la asgjë imagjinatës ndërsa u zhvesh për kopertinën e këngës së saj më të fundit, In The Morning. Ikona e muzikës 51-vjeçare postoi në mediat sociale për të promovuar këngën e saj...

Dua Lipa ndan pamje nga provat e fundit para “Studio 2054”

Dua Lipa ndan pamje nga provat e fundit para “Studio 2054”

Performanca magjike e këngëtares Dua Lipa, Studio 2054 do të transmetohet ‘live’ dhe ‘online’ edhe në Kosovë këtë të premte, më 27 nëntor 2020, me fillim prej ora 21:30, në LIVENow, shkruan lajmi.net....

3 vjeçari shqiptar kthehet në fenomen, tërheq vëmendjen e markave më prestigjioze

3 vjeçari shqiptar kthehet në fenomen, tërheq vëmendjen e markave më prestigjioze

Nuk është e pazakontë që një influencues me dhjetëra mijëra ndjekës të ketë një gardërobë me vlerë mijëra paund, por është e jashtëzakonshme kur bëhet fjalë për fëmijë të vegjël. 3 vjeçari shqiptar Elensio...

I la të gjithë pa fjalë, Rihanna shfaqet pa asnjë pikë makijazhi në fytyrë

I la të gjithë pa fjalë, Rihanna shfaqet pa asnjë pikë makijazhi në fytyrë

Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera në botë. Është fjala për Rihanna-n, e cila edhe pse i është larguar paksa tregut muzikor, ajo mbetet një nga të preferuarat për publikun. Rihanna është vlerësuar...

Rita me fotosesion mahnitës për “Numero Berlin”, në ditëlindjen e 30-të

Rita me fotosesion mahnitës për “Numero Berlin”, në ditëlindjen e 30-të

Rita Ora e cila sot feston ditëlindjen e 30-të , ka publikuar fotografitë që ka realizuar për revistën e famshme “Numero Berlin”. Ora i ka shpërndarë fotografitë në rrjetin social Instagram. Rita duket...

Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM)

Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM)

Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmetit shkatërrues, që shkaktoi në total 51 viktima. E pikëlluar nga dhimbja, ajo foli...

Mozzik: Lori është ndryshe prej femrave të tjera, i kam besuar dhe e kam dashur shumë

Mozzik: Lori është ndryshe prej femrave të tjera, i kam besuar dhe e kam dashur shumë

Reperja e njohur shqiptare, Loredana Zefi, e ka publikuar pjesën e parë të dokumentarit të saj, shkruan lajmi.net. “Ka loredana dhe Loredana. Këtu është pjesa e parë e dokumentarit tim. Faleminderit të...

Rita Ora feston ditëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë: Je shembull për të gjithë vajzat e reja

Rita Ora feston ditëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë: Je shembull për të gjithë vajzat e reja

Rita Ora feston ditën e sotme 30-vjetorin e lindjes. E ëma e saj, Vera ka bërë një dedikim të ëmbël për artisten, ku dhe ka publikuar një fotografi nga fëmijëria. Në Instagram, Vera shkruan se Rita është...

Oriola Marashi provokon me foto, shfaqet si një engjëll me një fustan trasparent

Oriola Marashi provokon me foto, shfaqet si një engjëll me një fustan trasparent

Oriola Marashi ka realizuar foto me veshje transparente. Modelja, njihet për pozat seksi që poston në rrjetet sociale. Emri i saj shpesh lakohet për sukseset e arritura si modele, e njësoj ka vepruar edhe...

Agnesa Vuthaj pjesë e sfidës për vetëdijësimin rreth dhunës në familje

Agnesa Vuthaj pjesë e sfidës për vetëdijësimin rreth dhunës në familje

Një sfidë e re online ka filluar në muajin e ndërgjegjësimit për dhunën në familje dhe modelja kosovare Agnesa Vuthaj është bërë pjesë e saj. Është fjala për #iseeyouchallenge, një sfidë e përhapur në...

Rita Ora mbush 30 vjet

Rita Ora mbush 30 vjet

Rita Ora mbushi sot plot 30 vjet. Ora, ka lindur në Kosovë në vitin 1990, derisa bëri famë botërore në Britani, atje ku edhe jeton dhe ushtron profesionin e saj si këngëtare. Ora është rritur në Londër....

Ashley Graham poston sërish foto duke i dhënë gji djalit 10 muajsh

Ashley Graham poston sërish foto duke i dhënë gji djalit 10 muajsh

Modelja Ashley Graham, ka treguar shumë herë se është njeri pa komplekse. Ajo ka shpërndarë së fundmi një foto ku shfaqet me të birin 10 muajsh, teksa e ushqen atë me gji. Modelja me forma të bëshme, 33-vjeç...

Reperi i njohur fotografohet me këtë femër në dhomën e gjumit

Reperi i njohur fotografohet me këtë femër në dhomën e gjumit

Reperi i famshëm, Tyga, është i suksesshëm në muzikë, shkruan lajmi.net. Po aq i komentuar është edhe lidhur me jetën luksoze dhe atë private ku shpesh shihet i rrethuar nga vajza seksi. Pas një imazhi...

Bashkëshortja e Glaukut duket shumë elegante

Bashkëshortja e Glaukut duket shumë elegante

Jo rrallë herë familjet e politikanëve janë në fokus të mediave. Jeta e tyre private shpesh zë vend në media, e kështu ndodh edhe me atë të Glauk Konjufcës. Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, ka një...

“Doktori më seksi në botë” theu të gjitha rregullat e koronavirusit

“Doktori më seksi në botë” theu të gjitha rregullat e koronavirusit

Doktori më simpatik dhe i komentuar, Mikhail Varshavski, i njohur si Dr. Miki po akuzohet gjerësisht në rrjete sociale për hipokrizi, pasi postoi disa fotografi, ku shfaqej duke festuar pa maska dhe pa...

FOTO/ Shtatzënë për herë të parë, Afërdita Dreshaj tregon barkun e rrumbullakosur

FOTO/ Shtatzënë për herë të parë, Afërdita Dreshaj tregon barkun e rrumbullakosur

Çifti shumë i dashur për publikun, Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Siç dihet, këngëtarja është në pritje të një djali. Deri në muajin e pestë të shtatzënisë,...