Lifestyle

7 shenjat që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni të huaj

7 shenjat që tregojnë se ju dhe partneri juaj po bëheni të huaj

Ekziston një pikë në lidhjen tuaj ku nuk ndiheni më të lumtur si në fillimet tuaja. Sipas statistikave të divorceve kjo është një pikë e rrezikshme e cila ndodhe mes viteve 5-8 të marrëdhënies tuaj. Një...

Skocia bëhet vendi i parë që ofron produktet menstruale falas

Skocia bëhet vendi i parë që ofron produktet menstruale falas

Skocia është bërë vemdi i parë në botë që bëri produktet menstruale si tampona dhe peceta falas për të gjithë që nuk kanë mundësi t’i blejnë ato. Anëtarët e parlamentit skocez miratuan njëzëri legjislacionin...

Mogli i jetës reale, djaloshi që jeton me kafshët e egra, ha bar dhe nuk flet

Mogli i jetës reale, djaloshi që jeton me kafshët e egra, ha bar dhe nuk flet

Nëna zemërthyer e djaloshit Ellie, i njohur tashmë si “Mogli” i filmave në jetën reale, ngacmohet nga fshatarët për sjelljen e egër të djalit të saj, duke e quajtur atë “majmun” ose “gorillë”, pasi kalon...

Tigri Bengal lufton me ariun që njihet si ‘më vdekjeprurësi në botë’ – kush mendoni se fitoi?

Tigri Bengal lufton me ariun që njihet si ‘më vdekjeprurësi në botë’ – kush mendoni se fitoi?

Ky është momenti dramatik kur një tigër Bengal filloi një sulm të egër ndaj një prej arinjve më vdekjeprurës në botë. Pamjet, të marra nga një udhëheqës turneu në Todoba Andhari, Indi, tregojnë dy grabitqarët...

Pamje që do iu zbukurojnë mbrëmjen/ Pandemia i ndau! Momenti i ribashkimit të çiftit të moshuar

Pamje që do iu zbukurojnë mbrëmjen/ Pandemia i ndau! Momenti i ribashkimit të çiftit të moshuar

Pandemia e COVID-19 na ka privuar nga shumë gjëra që një jetesë normale të ofron. Ato që para pak kohësh ishin pjesë e pandashme e përditshmërisë tonë, tanimë janë kthyer në gjëra të ndaluara, me qëllim...

6 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

6 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

Ka shumë këshilla kontradiktore për të dalë dhe për të fituar zemrën e dikujt: bëj sikur je i pathyeshëm, mos pretendo të jesh i pathyeshëm, bëhu i vetvetiu, bëhu adhurues i sportit, bëhu seksi, por gjithsesi...

U bë nënë për herë të parë më 21 gusht – Olta Gixhari publikon videon me djalin e saj

U bë nënë për herë të parë më 21 gusht – Olta Gixhari publikon videon me djalin e saj

Aktorja e njohur e Teatrit dhe Kinematografisë, Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë me datë 21 gusht të këtij viti. Ajo solli në jetë një djalë, të cilin e pagëzoi me emrin Amar. Olta nuk ka preferuar...

‘Po mendoj ku të fle sonte’! Olsi kapet mat nga Ermali dhe e dashura, ja kurthi që i ngritën

‘Po mendoj ku të fle sonte’! Olsi kapet mat nga Ermali dhe e dashura, ja kurthi që i ngritën

Artisti Olsi Bylyku këtë të mërkurë ishte i pranishëm në programin “ABC e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi, ku bisedoi për projektet e tij të fundit, por u ndal edhe tek mardhënia e tij me Eglin. Një...

Wanda tregon më shumë se që duhet në foton nga palestra e shtëpisë

Wanda tregon më shumë se që duhet në foton nga palestra e shtëpisë

Wanda Nara është emër shumë i komentuar, e cila njihet për paraqitjet provokuese, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo realizoi një foto nga këndi i palestrës në shtëpinë e saj në Francë dhe merr gjithë vëmendjen...

Fotot/ Nuk gjente lodër për vajzën e shurdhër, nëna krijon kukulla me aftësi të veçanta

Fotot/ Nuk gjente lodër për vajzën e shurdhër, nëna krijon kukulla me aftësi të veçanta

Kukullat janë një ndër lodrat më të dashura për fëmijët kryesisht për vajzat. Në përgjithësi ato janë të krijuara në një version të përgjithshëm. Që fëmijët me aftësi të veçanta të ndihen mirë dhe të mos...

10 gjërat që i tërheqin meshkujt si magnet

10 gjërat që i tërheqin meshkujt si magnet

Ka disa karakteristika që ndikojnë tek meshkujt pa dijeninë e tyre, shkruan “IconStyle”. Shumë studime janë kryer në shumë vende të ndryshme të botës për një kohë të gjatë rreth kësaj çështje. Gjithsej...

Ushqimet që e shkrijnë dhjamin në trup

Ushqimet që e shkrijnë dhjamin në trup

Të gjithë përballemi me fenomenin e trashësisë së tepruar, sidomos në pjesën e barkut. Pavarësisht nëse e hamë një biskotë apo një jogurt të cilin e konsiderojmë të shëndetshëm, te dyja këto produkte përmbajnë...

U ndanë pas 7 vitesh, Zhaku tregon arsyen: Kalova në depresion

U ndanë pas 7 vitesh, Zhaku tregon arsyen: Kalova në depresion

Artistja Inida Kreuz, e njohur ndryshe si Zhaku ka treguar për herë të parë për momentin e ndarjes nga bashkëshorti i saj gjerman Kristian, pas 7 vitesh martesë. E pyetur nga moderatorja, Bieta Sulo, ajo...

Demi Rose lë pak vend për imagjinatë me bluzën e zbërthyer

Demi Rose lë pak vend për imagjinatë me bluzën e zbërthyer

Ajo është ndër modelet që anembanë botës njihet për linjat e tonifikuara trupore. Por, Demi Rose edhe njëherë ka treguar se di të merr vëmendjen e madhe të ndjekësve të saj në rrjetin social Instagram,...

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip festojnë 73-vjetorin e martesës

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip festojnë 73-vjetorin e martesës

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, Duka i Edinburghut, festojnë sot 73-vjetorin e martesës së tyre. Më 20 nëntor 1947, Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip u betuan për dashuri të përjetshme në...

Zelanda e Re: Policet mund ta veshin edhe hixhabin me uniformën zyrtare

Zelanda e Re: Policet mund ta veshin edhe hixhabin me uniformën zyrtare

Policia në Zelandën e Re ka përfshirë hixhabin në uniformën zyrtare të policisë për të inkurajuar gratë myslimane t’iu bashkohen uniformave të kaltra. Policia e re, Zeena Ali do të bëhet e para që do të...

Fotot/ Ylli i “50 Shades of Grey” ndryshon pamjen, s’do ta njihni

Fotot/ Ylli i “50 Shades of Grey” ndryshon pamjen, s’do ta njihni

Shumë prej yjeve të ekranit kanë zgjedhur që të ndryshojnë lukun këtë dimër. Aktorja e “50 Shades of Grey”, Dakota Johnson u shfaq me flokët më të errët që kemi parë ndonjëherë mbi të, duke marrë vëmendje...