Showbiz

“Nuk na e marrte mendja”, çifti i njohur tregon ndjesitë pas humbjes së fëmijës

“Nuk na e marrte mendja”, çifti i njohur tregon ndjesitë pas humbjes së fëmijës

Çifti i njohur, Chrissy Teigen dhe John Legend humbën fëmijën e tyre të tretë në muajin shtator. Mirëpo, sot ata ka folur për herë të parë para kamerave në një intervistë për “Good Morning America”. Dyshja...

Pas ndarjes nga i dashur “problematik”, Trejsi Sejdini fotografohet me reperin e njohur

Pas ndarjes nga i dashur “problematik”, Trejsi Sejdini fotografohet me reperin e njohur

Modelja e njohur, Trejsi Sejdini, tashmë ka hedhur pas krahëve lidhjen me të dashurin e saj, Leonard Duka. Përveçse nga deklaratat që ka bërë nëpër intervista, së fundmi ajo është fotografuar në shoqërinë...

Kuriozitete

Prej xhami dhe 326 metra i lartë/ Njihuni me ashensorin më të lartë në botë

Prej xhami dhe 326 metra i lartë/ Njihuni me ashensorin më të lartë në botë

Parku Kombëtar i Pyjeve Zhangjiajie në Kinë është i famshëm për formacionet e tij të larta karstike. Dhe një nga mënyrat më të shpejta dhe më të lehta për të parë zonën është duke hipur në ashensorin më...

4 mënyra se si ndikon veshja në imazhin dhe suksesin tuaj

4 mënyra se si ndikon veshja në imazhin dhe suksesin tuaj

Një studim tregoi se është e mundur të mësosh shumë personalitetin, statusin, moshën dhe të ardhurat e dikujt tjetër vetëm duke parë një foto të këpucëve të tij, Në këtë kontekst, fraza “Gjithmonë vishu...

Gruaja me 500 mace e qen: Kafshët janë më besnike se njerëzit

Gruaja me 500 mace e qen: Kafshët janë më besnike se njerëzit

Më shumë se një duzinë mace dhe qen kërkojnë vëmendjen e Maryam al-Balushi ndërsa ajo shpërndan ushqime në shtëpinë e saj në kryeqytetin e Omanit, Muscat, në Gadishullin Arabik. Pavarësisht ankesave nga...

Lifestyle